pl en de itru

telefon

A A A

Blog

kosz zasypowy

Kosze zasypowe to niezwykle funkcjonalne narzędzia, które znajdują zastosowanie w wielu dziedzinach przemysłu, rolnictwa czy budownictwa. Charakteryzują się prostą konstrukcją oraz łatwością obsługi, co przekłada się na ich efektywność oraz oszczędność czasu i sił roboczych. W niniejszym artykule przyjrzymy się bliżej zaletom wynikającym z wykorzystania koszy zasypowych oraz ich zastosowaniom w różnych sektorach gospodarki.

silnik elektryczny w przemyśle

Coraz większe znaczenie odgrywają zaawansowane technologicznie rozwiązania stojące za napędem maszyn oraz urządzeń na całym świecie. Silniki elektryczne są jednym z podstawowych elementów budowy wielu systemów i maszyn przemysłowych, które znajdują szerokie zastosowanie w różnych gałęziach gospodarki. 

projektowanie w cad

Projektowanie CAD to dziedzina inżynierii, która wykorzystuje oprogramowanie komputerowe do tworzenia cyfrowych modeli 2D i 3D oraz rysunków technicznych. W niniejszym artykule omówimy czym dokładnie jest projektowanie CAD, jakie są jego zastosowania oraz jakie korzyści przynosi w procesie projektowania i produkcji obiektów.

węgiel

Kruszarki węglowe to urządzenia, które w znaczny sposób zrewolucjonizowały różne dziedziny przemysłu. Ich świetne parametry i dostosowanie do pracy ciągłej pozwala na zwiększenie wydajności i skrócenie czasu obróbki różnego rodzaju materiałów. Więcej o kruszarkach węglowych przeczytasz w poniższym artykule.

przesiewacz bębnowy

Sortowniki bębnowe, nazywane inaczej przesiewaczami bębnowymi, przeznaczone są do precyzyjnego rozsiewania materiałów i ich podziału na frakcje. W zależności od wykorzystanego sita, wielkość poszczególnych frakcji może być różna, a prędkość ich sortowania regulowana według potrzeb klienta. Przeczytaj poniższy artykuł, aby dowiedzieć się, jakie materiały są odpowiednie do sortowania w przesiewaczu bębnowym.

przesiewacze wibracyjne

Funkcją przesiewaczy wibracyjnych jest frakcjonowanie materiałów ciężkich oraz przesiewanie materiałów sypkich. Urządzenia te świetnie sprawdzają się więc przemyśle budowlanym, frakcjonując np. kamienie i żwir, ale także rolniczym, separując owoce i warzywa. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak działają przesiewacze wibracyjne, zapraszamy do lektury.

przenośnik taśmowy

Przenośniki ślimakowe i taśmowe to urządzenia transportu wewnętrznego przeznaczone do pracy w poziomie lub przy pochyleniu. Mogą być używane pojedynczo lub jako ciąg połączonych ze sobą urządzeń. Mechanizmy obu rodzajów przenośników przystosowane są do transportu materiałów sypkich, choć przenośniki taśmowe mają w tym zakresie znacznie szersze zastosowanie. W tym artykule poznasz ich podstawowe różnice.

przenośnik kubełkowy

Przenośniki kubełkowe stosuje się do transportu bliskiego w celu przyspieszenia i ułatwienia procesu produkcji przemysłowej materiałów sypkich. Przy ich pomocy w prosty sposób można transportować wybrany towar na wyższe poziomy. Zobacz, jakie są zalety stosowania przenośników kubełkowych.

worki z piachem

Workownice są urządzeniami, bez których wiele przedsiębiorstw nie mogłoby działać sprawnie oraz na tak dużą skalę. Do czego dokładnie one służą oraz w kiedy się ich używa? Zapraszamy do lektury i poznania szczegółów.

zgrzewarka do folii

Zgrzewarki są urządzeniami, które służą do łączenia folii przy udziale wysokich temperatur. Dzięki temu można szczelnie pakować worki z węglem, ekogroszkiem oraz wieloma innymi produktami, które goszczą w domu każdego z nas. Do jakich rodzajów folii można je jednak stosować oraz z czego to wynika? Serdecznie zachęcamy do lektury i poznania szczegółowych informacji.