pl en de itru

telefon

A A A

Blog

automatyka przemysłowa

Projektowanie, wykonanie i montaż układów automatyki przemysłowej to kluczowe elementy w procesie wdrażania nowoczesnych rozwiązań technologicznych w przemyśle. Automatyzacja procesów produkcyjnych przyczynia się do zwiększenia efektywności, oszczędności czasu i zasobów, a także poprawy jakości wyrobów. W związku z tym coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się na inwestycje w tego rodzaju systemy. W artykule przedstawimy aspekty, o których warto pamiętać podczas wdrażania automatyki przemysłowej.

przewijarka półautomatyczna

Przewijarka półautomatyczna to urządzenie służące do nawijania różnego rodzaju materiałów, takich jak folie, papier, tkaniny czy taśmy. Dzięki swojej konstrukcji pozwala na znaczne przyspieszenie oraz ułatwienie procesu nawijania, a także zwiększenie precyzji i wydajności pracy. W niniejszym artykule przedstawimy, z jakich elementów składa się przewijarka półautomatyczna oraz jakie są jej główne funkcje.

kosz zasypowy

Kosze zasypowe to niezwykle funkcjonalne narzędzia, które znajdują zastosowanie w wielu dziedzinach przemysłu, rolnictwa czy budownictwa. Charakteryzują się prostą konstrukcją oraz łatwością obsługi, co przekłada się na ich efektywność oraz oszczędność czasu i sił roboczych. W niniejszym artykule przyjrzymy się bliżej zaletom wynikającym z wykorzystania koszy zasypowych oraz ich zastosowaniom w różnych sektorach gospodarki.

silnik elektryczny w przemyśle

Coraz większe znaczenie odgrywają zaawansowane technologicznie rozwiązania stojące za napędem maszyn oraz urządzeń na całym świecie. Silniki elektryczne są jednym z podstawowych elementów budowy wielu systemów i maszyn przemysłowych, które znajdują szerokie zastosowanie w różnych gałęziach gospodarki. 

projektowanie w cad

Projektowanie CAD to dziedzina inżynierii, która wykorzystuje oprogramowanie komputerowe do tworzenia cyfrowych modeli 2D i 3D oraz rysunków technicznych. W niniejszym artykule omówimy czym dokładnie jest projektowanie CAD, jakie są jego zastosowania oraz jakie korzyści przynosi w procesie projektowania i produkcji obiektów.

węgiel

Kruszarki węglowe to urządzenia, które w znaczny sposób zrewolucjonizowały różne dziedziny przemysłu. Ich świetne parametry i dostosowanie do pracy ciągłej pozwala na zwiększenie wydajności i skrócenie czasu obróbki różnego rodzaju materiałów. Więcej o kruszarkach węglowych przeczytasz w poniższym artykule.

przesiewacz bębnowy

Sortowniki bębnowe, nazywane inaczej przesiewaczami bębnowymi, przeznaczone są do precyzyjnego rozsiewania materiałów i ich podziału na frakcje. W zależności od wykorzystanego sita, wielkość poszczególnych frakcji może być różna, a prędkość ich sortowania regulowana według potrzeb klienta. Przeczytaj poniższy artykuł, aby dowiedzieć się, jakie materiały są odpowiednie do sortowania w przesiewaczu bębnowym.

przesiewacze wibracyjne

Funkcją przesiewaczy wibracyjnych jest frakcjonowanie materiałów ciężkich oraz przesiewanie materiałów sypkich. Urządzenia te świetnie sprawdzają się więc przemyśle budowlanym, frakcjonując np. kamienie i żwir, ale także rolniczym, separując owoce i warzywa. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak działają przesiewacze wibracyjne, zapraszamy do lektury.

przenośnik taśmowy

Przenośniki ślimakowe i taśmowe to urządzenia transportu wewnętrznego przeznaczone do pracy w poziomie lub przy pochyleniu. Mogą być używane pojedynczo lub jako ciąg połączonych ze sobą urządzeń. Mechanizmy obu rodzajów przenośników przystosowane są do transportu materiałów sypkich, choć przenośniki taśmowe mają w tym zakresie znacznie szersze zastosowanie. W tym artykule poznasz ich podstawowe różnice.

przenośnik kubełkowy

Przenośniki kubełkowe stosuje się do transportu bliskiego w celu przyspieszenia i ułatwienia procesu produkcji przemysłowej materiałów sypkich. Przy ich pomocy w prosty sposób można transportować wybrany towar na wyższe poziomy. Zobacz, jakie są zalety stosowania przenośników kubełkowych.